Blog
O charakterystyce dobrej odzieży medycznej wspominaliśmy na naszym blogu nie raz. Pisaliśmy, że powinna ona być wygodna, trwała, praktyczna, a do tego wzbudzać zaufanie pacjentów. W większości gabinetów lekarze i pielęgniarki korzystają ze strojów w tradycyjnym białym, lub miętowym kolorze. Coraz bardziej jednak wzrasta zainteresowanie bluzami medycznymi we wzory. Stanowią one miłą odmianę od formalnych medycznych „mundurków”, a w niektórych punktach sprawdzają się nawet lepiej niż tradycyjne kolory bluz. Co jeszcze warto o nich wiedzieć?
Jest wiele branż, w których uniform jest znakiem rozpoznawczym pracownika. Służbowy strój często pełni nie tylko rolę reprezentacyjną, ale też dba o bezpieczeństwo i komfort osoby, która go nosi. Nie inaczej dzieje się w przypadku damskich żakietów medycznych. W jakich zawodach okazują się one niezastąpione i czym się charakteryzują? Sprawdźmy!
Jednym z atrybutów pielęgniarki jest niewątpliwie jej mundurek. Służbowy strój sprawia, że pacjenci natychmiast rozpoznają osobę, u której mogą szukać pomocy w danej placówce zdrowia. Z kolei pielęgniarka może ochronić nim swoją prywatną odzież lub założyć ubrania medyczne zamiast niej, a przy tym czuć się komfortowo i wygodnie nawet podczas długich dyżurów przy pacjentach.
Niektóre grupy zawodowe kojarzą się z typowymi dla nich uniformami. Wyobrażając sobie kucharza przy pracy, większość z nas ma go przed oczami w białym kitlu, czyli profesjonalnej bluzie kucharskiej. Dlaczego kucharze muszą nosić specjalne bluzy w kuchni i czym się one charakteryzują? Czy bluza kucharska musi być biała? O tym opowiemy w dzisiejszym wpisie.
Prawdopodobnie każdy mężczyzna, który pracuje w branży medycznej, potwierdzi, że wygodny ubiór do pracy jest na wagę złota. Lekarze, pielęgniarze czy opiekunowie w czasie wykonywania swoich obowiązków muszą być w 100% skupieni na pacjentach. W tym zawodzie nie ma miejsca na irytowanie się drapiącym szwem bluzki, zbyt ciasnymi w pasie spodniami czy często prującym się szwem pod pachą. Odzież medyczna musi zapewniać maksymalny komfort i pełną mobilność.
Kobiety pracujące w szpitalach, lecznicach, gabinetach kosmetycznych i tego typu miejscach, podczas pełnienia obowiązków korzystają z profesjonalnej odzieży medycznej. Na szczęście czasy nieforemnych, niezbyt ładnych fartuchów dawno już minęły. Teraz panie mają do wyboru ubrania medyczne, które nie tylko podkreślają autorytet wykonywanego zawodu, ale też… pięknie układają się na kobiecych kształtach. Co warto mieć w swojej służbowej szafie?
Wszyscy znamy powiedzenie: „jak Cię widzą, tak Cię piszą”. To, jak wyglądamy, ma ogromny wpływa na to, jakie pierwsze wrażenie sprawiamy i jak nastawione są do nas postronne osoby. Schludny wygląd ma ogromne znaczenie w przypadku osób, które wykonują zawody, do których powinniśmy mieć zaufanie: piloci, prawnicy, lekarze i… aptekarze. Odwiedzając aptekę, często ze wstydliwymi problemami, oczekujemy profesjonalnej obsługi i chcemy być potraktowani z szacunkiem. Dlatego ubiór personelu apteki powinien odzwierciedlać autorytet ich zawodu.
Osoby prowadzące salony kosmetyczne, fryzjerskie, gabinety masażu, czy SPA powinny zadbać o odpowiedni wizerunek firmy oraz wygodę pracowników. Schludna i elegancka odzież przyciągnie uwagę klientów i sprawi, że szybciej nam zaufają. Salon urody kojarzy się z przecież z czystym, zadbanym miejscem. Fachowe ubranie podkreśli też charakter wykonywanych usług, a pracownicy będą czuli się komfortowo i wygodnie w pracy.
Odzież medyczna dla lekarzy, pielęgniarek czy ratowników medycznych musi być uszyta z materiałów wysokiej jakości o określonych parametrach. Pełni ona bowiem funkcję ochronną, zapewniając bezpieczeństwo w pracy oraz zapobiegając rozprzestrzenianiu się zakażeń. Żeby mogła skutecznie pełnić swoją funkcję, musi spełniać warunki unijnej Dyrektywy o Wyrobach Medycznych (93/43/EEC) oraz wymagania polskiej normy PN-EN 13795+A1:2013-06.
Odzież medyczna identyfikuje pracowników służby zdrowia: lekarzy, pielęgniarki, położne, laborantki, ratowników medycznych czy aptekarzy. Przede wszystkim jednak pełni funkcję ochronną, zapewniając maksymalne bezpieczeństwo w pracy oraz zapobiega rozprzestrzenianiu się zakażeń w placówkach medycznych. Żeby odzież medyczna mogła skutecznie pełnić swoją rolę musi spełniać warunki unijnej Dyrektywy o Wyrobach Medycznych (93/43/EEC) oraz wymagania polskiej normy PN-EN 13795+A1:2013-06.